Zapraszam na nowy blog!

„Chcesz rozśmieszyć Pana Boga – powiedz Mu o swoich planach” – głosi pewne mądre porzekadło. Moim planem było nie prowadzić już blogów. Tymczasem inauguruję nowy pod tytułem „Veritatis Laetitia”…

Zamierzam na nim pozostać całkiem ukryty i pisać coś od siebie tylko w sytuacjach „wyższej konieczności”. Jego celem jest „apostolstwo doktryny” w czasie, kiedy nawet na szczytach Kościoła bywa ona – co piszę z wielkim smutkiem i niepokojem – fałszowana i wypaczana. W rezultacie znajomość prawdziwej wiary katolickiej coraz bardziej zanika. Nasz Pan Jezus Chrystus powiedział – „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.” (Mk 16, 15-16). A zatem Wiara, prawdziwa Wiara, jest jednym z dwóch niezbędnych warunków zbawienia duszy. Dlatego tak ważne jest jej przekazywanie i propagowanie bez jakichkolwiek dwuznaczności, niejasności i błędów.

Link do nowego bloga – https://nonpossum.wordpress.com/

Jako zwolennik dobrych obyczajów w tradycyjnym znaczeniu tego pojęcia, lojalnie uprzedzam, że komentarze zawierające wulgaryzmy, bluźnierstwa, treści obsceniczne, podsycające złe emocje lub mające na celu znieważenie jakiegokolwiek Gościa tego bloga albo jego gospodarza nie będą publikowane. Z góry dziękuję za zrozumienie.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s